وبسایت downloadat (at=all titles) یک وبسایت پر از مطالب و محتوای سرگرم کننده و کاربردی برای شماست

جستجو در سایت
کسب درامداز سایت اپارات سیستم قبلی و جدید و تجربه خودم
نویسنده: ADMIN
2 اکتبر 2020
aparat

کسب درامداز سایت اپارات

کسب درامداز سایت اپارات

تجربه 2ساله من از کسب درامد از سایت اپارات

در این مطلب قصد دارم تجربه 2 ساله خودم از همکاری با اپارات رو باهاتون به اشتراک بزارم

قبل از هرچیز یه تشکر کنم از وبسایت اپارات و صبا ایده و اعضای این گروه که این بستر رو در ایران به وجود اوردن من خیلی از سرویس های اشتراک ویدیو رو امتحان کردم اما اکثر برای کسب درامد کاربر راهبرد درستی ندارن و بعد از مدتی ورشکست میشن اما اپارات تا اینجا ادامه داده راجب پرداخت ها بعضی وقت ها یکم دیر میشه ولی بعد از یکی دو هفته معمولا واریز میکنن در مقابل خیلی از سایت ها که کلا کلاهبردارین میشه از این تاخییر چشم پوشی کرد

لینک ثبت نام درامدزایی از اپارات

خب حالا بریم سر موضع رسیدن به شرایط درامدزایی برای بازنشر کننده ها

زمانی که من شروع کردم به فعالیت داخل اپارات شرایط تایید برای تولید کننده ها داشتن 10 تا ویدیو وبرای بازنشر کنندگان داشتن 2000دنبال کننده 5000ویدیو و8میلیون بازدید بود که اکثر کسایی که این شرایط رو میدیدند منصرف میشدند.

من حدود6ماه طول کشید که به این شرایط رسیدم و درخواست دادم و تایید شدم البته اون زمان امکان اپلود از یوتیوب برای اپارات فعال بود که این کار رو راحت میکرد و استفاده از vps خیلی سرعت کار رو افزایش میداد .

ولی اون8 میلیون بازدید نیاز به زمان داشت اون زمان که من به درامد زایی رسیدم اگه درست یادم باشه به ازای هر 1000 به گفته اپارات 500تومن به حساب صباویژن واریز میکرد البته تقریبا نصف بازیدید هارو به عنوان پخش ناموفق ثبت میکرد.

کسب درامداز سایت اپارات

بعد از زمان رسیدن من به درامد زایی بعد از چند ماه تو خرداد ماه فکر کنم سال98 بود که یه سیستم جدید رو برای محاسبه درامد ها قرار دادن به این صورت که بر اساس میزان نمایش بود یعنی هر 1000دقیقه نمایش ویدیو مبلغ60تومن واریز میکردن البته یه تغییر خوب اپارات اینجا بود که قسمت محاسبه درامد ها رو از صبا ویژن به خود اپارات منتقل کرد.

این قسمت جا موند که نمیدونم به علت نبود ابزار کافی که بتونه پخش های موفق رو حساب کنه بود یا نه که تقریبا نصف بازدید هارو حساب نمیکرد تقریبا برای هر 1000 دقیقه نمایش30 تومن واریز میکرد.

درامد ثابت سیستم قبلی

اون زمان میزان نمایش کانال من با15هزار ویدیو به عدد2میلیون دقیقه رسیده بود یعنی تقریبا60هزارتومن در روز که تقریبا خوب بود و جای پیشرفت داشت اکثرا هم راضی بودن و اکثرا هم شروع کردن به اپلود فیلم و سریال سینمایی تو این هین هم رتبه الکسا اپارات به شده بهبود پیدا کرد.

به نظرم اکثر بازنشر کننده ها راضی بودن به جز چندتا کانال که از قدیمی های اپارات بودن و نمیدونم چرا راضی نبودن افراد بیشتری جزو درامد زایی بشن و میخواستن فقط خودشون انحصاری باشن و بقیه درامدی نداشته باشند.

کانال هایی که بالای200 هزار ویدیو هم داشتن اما کانال هایی بودن که کاربر با دیدن این کانال ها سریع از اپارات خارج میشد اینقدر که کانالهاشون درهم بودن نه لیست پخش درست نه دسته بندی یه سری ویدیو ریخته بودن تو سرور مجازی و با ربات مثلا50 هزار ویدیو رو به صورت رندوم بارگذاری میکردند.

یعنی کانالی که 300 هزار ویدیو داشت در اصل50هزار ویدیو هم نداشت بقیه کلا تکرار بود و اکثرا هم بازدید فیک میخریدن تا تو اپارات بیان بالا وقتی سیستم درامد بر اساس میزان نمایش شد این کانال ها درامدشون خیلی کم شد چون دیگه وقتی کاربر میدی فقط عنوان ویدیو جذابه ولی ویدیو تکراریه از کانال خارج میشد.

این کانال هام که فکر میکنن بقیه درامد هاشون رو میگیرن شروع کردن زیراب کانال های دیگه رو زدن(درست نیست کلمه در خور این افراد رو اینجا بگم)حالا بیخیال دورمون پره از این ادم هاست.

سیستم جدید درامدزایی اپارات

یک سالی این سیستم فعال بود خرداد98 بود که اپارات یه سیستم جدید رو برای محاسبه درامد ها فعال کرد که همون سیستم قبلی رو ارتقا داده بودن و امکان اپلود فیلم و سریال رو از کانال هایی که داخل درامد زایی هستن رو گرفتند.

همچنین داخل جست و جو ها اکثر کانال های بازنشری رو از تو سرچ حذف کردن یا محدود و فقط همون عده (پاچه خوار) در این سیستم برای رسیدن به درامد زایی کانال های باز نشر احتیاج به2000دنبال کننده و500هزار ساعت نمایش و تولید کنندگان 200دنبال کننده و3هزار ساعت نمایش داشتند و یه واحد به اپارات اضاف شد به نام RPM

مبلغ دارمد به ازای بازدید

بنظر من تا اینجا که من دارم این مطلب رو مینویسم11/7/99 کلا بی استفادست انگار اپارات برای هر کانال یه درامد ثابت قرار داده و زیاد ربطی به بازدید ها نداره RPMبرای کانال های بازنشر از350تومن تا1000 تومن است فرمول محاسبه RPMهم میزان درامد اپارات از تبلیغ(پشتیبانی هم نمیدونه چطور محاسبه میشه:) )

برای کانال های تولید محتوا این عدد بین3000تا10هزارتومن هست با این سیستم اپارات درامد ما ها رو تقریبا نصف کرد تا درامد بیشتری به تولید کننده ها بدن (جالبه خیلی از تولید کننده ها تا زمان فعال شدن درامد زایی محتوا میسازن بعدش میرن سراغ میکس اهنگ و فیلم)اکثر همون (پاچه خوارام)کانال تولید کننده دارن.

من حدود3ماه وقت گذاشتم و یه مقداری انیمیشن سازی یاد گرفتم و یه کانال زدم و به درامد زایی رسیدم جالبه از وقتی که کانال تایید شد یکدفعه بازدید های کانالم یک چهارم شد.

سخن اخر

واقعا میخوره تو ذوق ادم وقتی میبینی چندین روز وقت میزاری یک ویدیو میزاری و اپارات حمایتت نمیکنه از اون طرف یه عده هستن بدون زحمت میان ویدیو ادیت میکنن 10 برابر تو درامد دارن دیگه انگیزه نمیمونه این تجربه من از همکاری تو سیستم درامدزایی اپارات بود سال هارو دقیق یادم نیست یه سال این ور اون ور شاید احتمالا خرداد سال بعد باز تغییر میکنه اما باز اپارات ارزشش رو داشت چون یه چشمه درامد کم ولی ادامه داره.

امیدوارم این تجربه کمکی بهتونکرده باشه

لینک ثبت نام درامدزایی از اپارات

فعال کردن کسب درامد یوتیوب از ایران

2

3

6

5

4

7

5

8

5

9

6

5

6

5

8

9

7

8

9

6

3

1

2

5

4

7

8

9

6

3

مطالب مرتبط با این نوشته